اکستروژن گرم

اکستروژن گرم

اکستروژن یک فرآیند است که در آن شکل و ظاهر فلزات تغییر می کند. امروزه فرآیند اکستروژن بر روی فلزات و آلیاژهای مختلفی مانند روی، آلومینیوم، فولاد و آلیاژ های پایه نیکل انجام می شود. جالب است بدانید که فرآیند اکستروژن به دو شکل مستقیم و غیر مستقیم، و بر حسب دما به دو صورت سرد و گرم انجام می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با فرآیند اکستروژن گرم آشنا کنیم، بنابراین در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

معرفی اکستروژن گرم

برای تولید تجهیزات فلزی نیمه تمام که طول آن ها تقریباً زیاد است و مقطع آن ها ثابت می باشد از انواع قالب اکستروژن و فرایند اکستروژن گرم استفاده می شود. تجهیزاتی مانند پروفیل های توپر، پروفیل های توخالی، پروفیل های متقارن و غیر متقارن از جنس آلومینیوم، مس، فولاد و…. توسط این فرآیند تولید می شوند. همچنین آلیاژ های این فلزات می توانند در فرآیند اکستروژن گرم شرکت کنند.

راهنمای سفارش اکستروژن گرم

فرآیند اکستروژن گرم چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفتیم اکستروژن گرم فلز یک فرآیند صنعتی به حساب می آید، که از این فرآیند برای ایجاد قطعات فلزی با فرم و شکل های پیچیده استفاده می شود‌. برای انجام این فرآیند در مرحله اول، قطعه ی فلزی مورد نظر با استفاده از یک قالب تخت در دمای بالایی قرار می گیرد و فشار زیادی بر روی آن اعمال می شود.

قالب سرد شده مواد فلزی را با حرارت بالایی احاطه می کند و توسط یک پیستون با قدرت زیادی وارد قالب می شود. سپس با اعمال فشار مورد نیاز و حرارت مناسب، مواد فلزی یا آلیاژ ها از کانال های مجزا، و جداگانه به یکدیگر متصل می شوند. در نهایت مواد فلزی در خروجی های مناسب که توانایی فشرده کردن دارند مواد را دارند، قرار می گیرند. به همین ترتیب در فرآیند اکستروژن گرم، قطعه ی فلزی با فرم و شکل مورد نظر تولید می گردد و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اکستروژن گرم

کاربرد اکستروژن گرم

اکنون می خواهیم شما را با کاربرد های این فرآیند آشنا کنیم، بنابراین با ما همراه شوید. این فرآیند برای تولید قطعات فلزی با شکل و فرم های متفاوت انجام می شود. شما می توانید با انجام این فرآیند محصولات فلزی متفاوتی را مانند لوله های فلزی، پروفیل آلومینیوم، ریل ها، استارتر ها و قطعات صنعتی تولید کنید و در صنعت های مختلفی از آن ها استفاده کنید. یکی دیگر از مهم ترین کاربرد فرآیند اکستروژن گرم، تولید انواع قطعات فلزی با دقت بالا، قطعات فلزی قوی با خاصیت های مکانیکی مناسب می باشد.

آشنایی با مزایای فرآیند اکستروژن

برای فلزات اکستروژن گرم برای تولید قطعات پلاستیکی یا فلزی مزایای بسیار زیادی دارد، که در ادامه مطلب شما را با این مزایا آشنا می کنیم.

  •  انعطاف‌پذیری در طراحی: اکستروژن گرم قابلیت تولید قطعات با شکل‌ها و ابعاد مختلف را فراهم می‌کند. می‌توان قطعات با شکل هندسی پیچیده و پروفیل‌های طولانی را این روش تولید کرد.
  • کارآیی و تنظیم پذیری در فرایند: از دیگر مزایای این فرایند می توان به قابلیت تنظیم و کنترل دما، فشار و سرعت اشاره کرد. شما می توانید در این نوع فرآیند اکستروژن به راحتی تغییرات مختلفی را ایجاد کنید. این قابلیت منجر به تولید قطعات با خواص مکانیکی و دقت بالا می‌شود که از مهم ترین مزایای فرآیند اکستروژن محسوب می شود.

مزایای دیگر اکستروژن گرم

  •  مقیاس‌پذیری: جالب است بدانید که می توانید با استفاده از، این فرایند حجم زیاد و انبوهی از قطعات فلزی و آلیاژ ها را تولید کنید. با توجه به سادگی و کارآیی فرایند، می توان متناسب با نیازهای صنعتی، خطوط تولید با ظرفیت‌های مختلف را راه‌اندازی کرد. و در نهایت حجم مورد نیاز از آن قطعه را تولید کرد.
  • مواد با ویژگی‌های خاص: اکستروژن گرم به واسطه امکان تنظیم دما و فشار، می تواند به تولید قطعات با خواص ویژه پلاستیکی یا فلزی بپردازد. برخی از مواد مانند آلومینیوم، پلیمرها و PVC، تنها در شرایط خاصی واکنش می دهند و وارد فرآیند می شوند. اما در فرآیند اکستروژن گرم شما می توانید از پلیمر ها و پی وی سی نیز، استفاده کنید.
  • کارایی زمانی: اکستروژن گرم به دلیل سرعت بالا در تولید قطعات، بهینه‌سازی زمان و هزینه تولید را امکان‌پذیر می‌کند. شما می توانید با انجام دادن این فرآیند، در کوتاه ترین زمان ممکن تعدادی مناسب و زیادی از قطعات فلزی را تولید کنید. با انجام این روش می توان عملیات تولید را بهبود داده و زمان تولید قطعات را کاهش داد، که باعث می شود بتوانید در یک بازه زمانی، بیشترین مقدار قطعات فلزی را تولید کنید و از فروش آن سود قابل توجهی را به دست بیاورید‌‌.
  • کاهش ضایعات: از آنجا که اکستروژن گرم می تواند‌ به صورت مستقیم قطعات را تولید می‌کند، نیاز به ماشین‌کاری بعدی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. این باعث می‌شود که ضریب بازده تولید بالا بوده و مواد اولیه بیشتری در فرایند صرفه‌جویی شود.این فرآیند باعث می شود تا از وارد شدن کمترین آسیب، به محیط زیست جلو گیری شود.

همچنین، لازم به ذکر است که برای هر فرایند تولیدی ممکن است مزایا و معایب وابسته به شرایط و نیازهای خاصی باشد. بنابراین، در تصمیم‌گیری نهایی برای استفاده از اکستروژن گرم، ارزیابی دقیق‌تری بایستی صورت گیرد.

قیمت اکستروژن گرم

آشنایی با شرکت بهفرد

شرکت بهفرد یکی از بهترین و قدیمی ترین شرکت هایی است که در زمینه تولید قالب های اکستروژن فعالیت می کند. این شرکت در سال ۱۳۸۰ تأسیس شد و بالای بیست سال قدمت و سابقه در تولید انواع محصولات فلزی دارد.‌شرکت بهفرد انواع قالب های اکستروژن و پروفیل آلومینیم اختصاصی را تولید می کند.

این کمپانی از بهترین دستگاه ها و قطعات برای تولید محصولات خود استفاده می کند. به همین دلیل محصولات شرکت بهفرد از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار هستند.‌جالب است بدانید که کمپانی بهفرد اولین و تنها تولید کننده قالب های اکستروژن آلومینیوم است، که به روش CAD_CAM در این کمپانی تولید می شوند‌. قیمت محصولات این شرکت کاملا مناسب هستند و قیمت پایینی دارند، به همین دلیل شما می توانید به راحتی محصولات مورد نیاز خود را از این شرکت‌ تهیه کنید. برای مشاهده انواع محصولات این شرکت و اطلاع از قیمت آنها، وارد سایت بهفرد شوید.

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی