رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

روش ها و روش های مختلفی برای به دست آوردن آلومینیوم در رنگ دلخواه وجود دارد. اما آیا استفاده از رنگ مرطوب عاقلانه است یا یک پوشش پودری نتیجه مطلوب را ارائه می دهد؟ و چگونه آلومینیوم را آنودایز می کنید؟

قبل از انتخاب بین رنگ یا پوشش پودری، مهم است که آماده سازی را در نظر بگیرید. بدون آماده سازی صحیح، رنگ آمیزی یا پوشش پودری آلومینیوم نتیجه دلخواه را نخواهد داشت. اگر مواد را به درستی پردازش نکنید، این احتمال وجود دارد که رنگ به خوبی نچسبد و به همین دلیل به سرعت پوست کنده شود.برای اطمینان از چسبندگی خوب، آلومینیوم از یک تونل اسپری عبور داده می شود یا از چندین حمام عبور می کند که در آن چربی زدایی و لکه دار می شود. یک حمام نهایی یک لایه تبدیل را معرفی می کند، که اجازه می دهد تا چسبندگی عالی بین آلومینیوم و لایه پوشش و یا رنگ ایجاد شود.

 

رنگ الکترواستاتیک پروفیل آلومینیوم

 

به طور کلی رنگ‌ها به دو دسته هوا خشک، و رنگ کوره‌ای الکترو استاتیک تقسیم می‌شوند که تنها رنگ ها‌ی کوره‌ای در صنایع آلومینیوم استفاده می‌شوند.

رنگ‌های کوره‌ای الکترواستاتیک

رنگ‌های کوره‌ای یا Powder Couting رنگ‌هایی هستند که پس از قرار‌گیری بر روی سطح مورد نظر و خشک شدن آن نیز پایدار نیستند. و پس از این مراحل لازم است سطح رنگ‌آمیزی شده برای سرامیک شدن داخل کوره قرار گیرد.
از مزایای استفاده از رنگ بر روی سطح آلومینیوم می‌توان به تنوع بالای رنگ و طرح نیز اشاره کرد.

رنگ‌های کوره‌ای آلومینیوم

رنگ های کوره ای آلومینیوم به دو دسته تقسیم می شوند

رنگ‌های مایع

رنگ ها‌ی مایع بدیل وابستگی زیاد به مهارت اپراتور و تنوع پایین درایجاد اشکال مختلف رنگی مصرف بسیار پایین‌تری دارد.

رنگ‌های پودری پروفیل آلومینیوم

یکی از روش‌های رنگ‌آمیزی پروفیل آلومینیوم، استفاده از ترکیبات پلیمری به صورت پاشش پودر‌های پلی استر (PE) و اپوکسی – پلی استر ( MX ) و غیره به روش کوره ای الکترواستاتیک بر روی سطح و فرآوری پودر به وسیله کوره‌های حرارتی در دمای ۲۰۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد می‌باشد.
در این روش به سطح آلومینیوم بار منفی ( کاتد ) و به پودر رنگ بار مثبت ( آند ) القا می‌شود. به این ترتیب پس از پاشش رنگ بر روی سطح، رنگ به سرعت به شکل یکنواخت سطح را تا پوشش کامل می‌پوشاند و پس از پوشش کامل سطح مابقی پودر در دستگاه باقی مانده و مجدداً قابل استفاده می‌باشد.

در این زمان رنگ بسیار نا پایدار است اما پس از انجام مراحل پخت در کوره سرامیک شده و بسته به نوع رنگ به کار رفته می‌تواند کیفت رنگ بسیار بالایی را بر روی سطح ایجاد کند.
این پوشش رنگی در صورتی که پروفیل خام آن قبل از مرحله پاشش رنگ، از زیر‌سازی (زیر‌سازی با موادی مانند کرومات و یا آنودایز) خوبی برخوردار باشد، پوشش بسیار مقاوم در مقابل نور خورشید و شرایط نامناسب آب و هوایی خواهد بود.

انواع زیر‌سازی آلومینیوم

آلومینیوم در مجاورت هوا به طور طبیعی اکسید شده و با ایجاد لایه‌ای از ALO سطح آن را می‌پو شاند. همین پوشش باعث نا پایداری شدید رنگ بر روی سطح آلومینیوم می‌شود به طوری که می‌تواند به شکل ورقه‌ای رنگ را از سطح به طور کامل جدا نماید.

برای جلو‌گیری از این حالت به دو روش سطح آلومینیوم را برای رنگ‌آمیزی آماده می‌نمایند:

 استفاده از ماده‌ای مانند کروم بین سطح آلومینیوم و رنگ. از انجایی که این مواد بسیار سمی بوده و در صورت نشت به آب‌های سطحی و یا زیرزمینی خسارت سنگینی به محیط زیست وارد می‌نمایند، لذا استفاده از آن‌ها بسیار محدود می‌باشد.
آنودایز کردن پروفیل‌ها در این روش با ایجاد لایه پایداری از اکسید آلومینیوم بر روی سطح می‌توان به راحتی پروفیل را رنگ‌آمیزی نمود.
قالب سازان بهفرد توانایی تولید پروفیل‌های رنگی در رنگ‌های براق، مات، چکشی، سمباده‌ای و… با کیفیتی منحصر به فرد و حداقل ضخامت لایه رنگ ۱۰۰-۸۰ میکرون و حداقل استقامت ضربه‌ای ۸۰in. ld را دارا می‌باشد.

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی