پولیش آلومینیوم

پولیش آلومینیوم

فرایند انجام دادن پولیش پروفیل آلومینیوم در واقع استفاده از ابزارهای فیزیکی برای ایجاد تغییر شکل پلاستیک در سطح آلومینیوم با برش و سنگ زنی با سرعت بالا است. این کار باعث می شود قسمت محدب سطح پروفیل آلومینیوم در قسمت مقعر پر شود. پولیش آلومینیوم زبری سطح را کاهش داده و باعث صافی سطح آلومینیوم پولیش شده می شود. با این حال، اگر پولیش مکانیکی به درستی و توسط افراد حرفه ای انجام نشود می تواند باعث آسیب به تبلور سطح فلز شود، حتی ممکن است باعث تغییر شکل پلاستیک و تغییر بافت لایه به دلیل گرمایش موضعی شود. بنابراین واگذار کردن فرایند پولیش پروفیل به افراد متخصص امری مهم است.

انواع پولیش آلومینیوم

پولیش پروفیل آلومینیوم به دو دسته: پولیش شیمیایی پروفیل آلومینیوم و پولیش الکتروشیمیایی پروفیل آلومینیوم تقسیم می شود.
پولیش شیمیایی: نوعی خوردگی شیمیایی در شرایط خاص است، فرآیند به این صورت است که قسمت های محدب سطح پروفیل آلومینیوم با کنترل انحلال انتخابی، قبل از نواحی مقعر حل می‌شوند و در نهایت به هدف سطح صاف و روشن می‌رسند.
فرآیند پولیش الکتروشیمیایی پروفیل آلومینیوم مشابه پولیش شیمیایی است که با کنترل انحلال انتخابی، سطح را صاف و درخشان می کند. پروفیل آلومینیوم در محلول الکترولیتی آماده شده به عنوان آند و مواد مقاوم در برابر خوردگی با رسانایی خوب به عنوان کاتد، مطابق با اصل تخلیه الکتروشیمیایی غوطه ور می شود.
پولیش شیمیایی و پولیش الکتروشیمیایی می تواند به پروفیل آلومینیوم سطحی بسیار براق بدهد.

پولیش آلومینیوم

کاربرد کلی پولیش آلومینیوم

در صنعت، هدف اولیه از پولیش شیمیایی یا پولیش الکتروشیمیایی آلومینیوم به دست آوردن سطح صاف و روشن است. دوم استفاده از پولیش شیمیایی یا پولیش الکتروشیمیایی برای به دست آوردن بازتاب بسیار بالایی از قطعات آلومینیومی است.

کاربرد پولیش آلومینیوم در تولید محصولات

پروفیل آلومینیوم پولیش و جلا داده شده به طور گسترده در انواع محصولات غیرنظامی سطح بالا مانند درب های داخلی حمام برای خانه و هتل و محصولات مبلمان استفاده می شود. محصولات ساخته شده با سطوح پروفیل آلومینیوم پولیش شده از نظر ظاهری مجلل هستند و می توانند بر اساس نیاز رنگ یا رنگ آمیزی شوند.

مزایا پولیش پروفیل آلومینیوم

پولیش شیمیایی و پولیش الکتروشیمیایی پروفیل آلومینیوم، به عنوان یک روش تکمیلی پیشرفته، می تواند علائم و خراش های قالب را بر روی سطح محصولات آلومینیومی از بین ببرد. هر دو همچنین می توانند نوارهای اصطکاک، لایه تغییر شکل حرارتی و لایه فیلم آنودایز را که ممکن است در پرداخت مکانیکی تشکیل شوند را حذف کنند. پس از پولیش شیمیایی یا الکتروشیمیایی، سطح ناصاف پروفیل آلومینیوم مانند یک آینه صاف و براق می شود که باعث بهبود اثر تزئینی محصولات آلومینیومی (مانند عملکرد بازتابی، روشنایی و غیره) می شود. همچنین می تواند ارزش افزوده تجاری بالاتری داشته باشد و تقاضای محصولات آلومینیومی را با سطح روشن برآورده کند. بنابراین، پولیش شیمیایی یا پولیش الکتروشیمیایی پروفیل آلومینیوم نیاز به پیش پردازش دارد تا نیاز سطح ویژه صاف، یکنواخت و روشن را برآورده کند.

معایب پولیش پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم پولیش شده و صیقلی به دلیل کیفیت سطح بسیار بالای آن، در تولید با مشکلات زیادی مواجه است. چگونگی دستیابی به ثبات کیفیت و کاهش ضایعات در تولید پروفیل آلومینیوم بسیار دشوار است. مدیریت دقیق هر فرآیند در هنگام تولید پولیش پروفیل آلومینیوم، باعث به دست آمدن یک آلومینیوم آینه ای با کیفیت پایدار می شود.

شرط لازم برای پولیش آلومینیوم

شرط لازم برای پولیش پروفیل آلومینیوم انتخاب شمش آلومینیومی با کیفیت بالا است.
خلوص شمش آلومینیوم اکسترود شده، تأثیر قابل توجه ای بر کیفیت سطح و براقیت پولیش پروفیل آلومینیوم اکسترود شده دارد. هرچه خلوص شمش بیشتر باشد، اثر پرداخت پروفیل آلومینیوم اکسترود شده بهتر است. خلوص شمش آلومینیوم به محتوای ناخالصی های فلزی و ناخالصی های غیرفلزی در شمش آلومینیوم بستگی دارد. ناخالصی های فلزی عمدتاً به آهن، منگنز، مس، روی، کروم، تیتانیم و غیره اشاره دارد که مهمترین این ناخالصی ها آهن است. محتوای آهن ترجیحاً در حد 0.1٪ یا کمتر کنترل می شود. از سوی دیگر، ناخالصی های غیرفلزی نیز تأثیر اساسی بر پولیش پروفیل آلومینیوم دارند. علاوه بر انتخاب شمش آلومینیوم با خلوص بالا، باید سعی کرد ضایعات آلومینیوم آنودایز شده را اضافه نکرد.

پولیش پروفیل آلومینیومی

عوامل موثر بر پولیش آلومینیوم

قالب اکستروژن پروفیل آلومینیوم با کیفیت بالا می تواند کیفیت پرداخت سطح آلومینیوم را بهبود بخشد. در فرایند تولید باید نسبت اکستروژن مناسب انتخاب شود زیرا بر کیفیت آلومینیوم پولیش شده تأثیر می گذارد. علاوه بر این، محافظت از سطح پروفیل آلومینیوم اکسترود شده نیز بخش مهمی از تضمین کیفیت پرداخت است.

روش انجام پولیش آلومینیوم

یکی از روش های پولیش شیمیایی، پولیش سه اسیدی است. پولیش سه اسیدی یک فرآیند ضروری در تولید پروفیل های آلومینیومی صیقلی است. فرآیند پولیش باید به شدت کنترل شود تا سطحی با روشنایی بالا و بدون نقص به دست آید.
اسید فسفوریک محتوای اصلی پولیش شیمیایی است. اثر ویسکوزیته سطح آینه ای آلومینیوم را تشکیل می
دهد.
اسید فسفریک جزء اصلی است که مستقیماً در واکنش دخالت دارد و محتوای آن باید به شدت کنترل شود. این واکنش غلظت بسیار زیادی دارد و نه تنها دود زرد زیادی تولید می کند، بلکه واکنش بسیار شدیدی نشان می دهد که کنترل آن دشوار است.
اگر غلظت خیلی کم باشد، روشنایی بهینه پروفیل آلومینیوم به دست نمی آید. وزن مخصوص و تنظیم دمای حمام نیز یک عامل اساسی در تضمین کیفیت آلومینیوم پولیش شده است. هر چه وزن مخصوص بیشتر باشد، دما بیشتر می شود و درخشندگی آلومینیوم پولیش شده بهتر می شود. اما اگر وزن مخصوص خیلی زیاد باشد، دما خیلی بالا رفته و باعث ایجاد نقص در سطح آلومینیوم می شود.

شرکت بهفرد یکی از تولید کنندگان انواع‌ قطعات و قالب های فلزی است. این کمپانی بیش از بیست سال سابقه دارد و محصولات آن از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. شرکت بهفرد از بهترین تجهیزات و قطعات برای تولید محصولات خود استفاده می کند و به همین دلیل محصولات آن طول عمر بالایی دارند. برای خرید انواع قطعات فلزی مانند پروفیل های آلومینیوم، قالب اکستروژن، قالب کانفرم و همچنین پروفیل آلومینیوم اختصاصی با متخصصین ما در تماس باشید

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی