پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

امروزه در صنایع از فلزات مختلفی استفاده می شود که هر کدام ویژگی ها خواص و کاربرد های متفاوتی دارند. آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین فلزات صنعتی در جهان می باشد که در این مقاله به خواص آن و کاربرد پروفیل آلومینیوم میپردازیم. قالب سازان بهفرد طراح و تولید کننده انواع پروفیل آلومینیومـی صنعتی به روش اکستروژن، شما را در انتخاب بهترین پروفیل و هزینه آن جهت استفاده در کار های مختلف راهنمایی می کند.

 

پروفیل آلومینیوم چیست؟

پروفیل آلومینیوم از روش اکستروژن آلومینیوم تولید می شود. از شمش آلومینیوم خام، پس از ذوب کردن، شمش های آلومینیومی تهیه شده و سپس فرآیند اکستروژن آلومینیوم را از طریق قالب اکستروژن یا قالب تخت به پایان می رساند. در آخر این پروسه می توان پروفیل را دریافت کرد. سپس، نوبت به رنگ پروفیل آلومینیوم می رسد. عملیات پوشش سطحی آلومینیوم را می توان برای پروفیل آن به صورت آنودایزینگ در رنگ های نقره ای، برنزی، شامپاینی و… ، الکتروفورز و رنگ پودری (رنگ RAL) پس از فرآیندهای مختلف انجام داد. 

مزایای استفاده از پروفیل آلومینیوم

این محصول ویژگی های بسیاری اعم از قابلیت شکل پذیری در طرح‌ها و اشکال مختلف، ماندگاری و پایداری و دوام، زیبایی ظاهری از نظر روشنی و سفید رنگی دارد. همچنین استفاده آلومینیوم میتواند باعث افزایش بهینه سازی انرژی شود. زیرا عایق گرما و حرارت، قابل بازیافت، غیر قابل اشتعال و ضد زنگ می باشد. همچنین استحکام و رسانایی بالا، وزن سبک، انعطاف‌پذیری و قابلیت نصب آسان از دیگر مزایای استفاده از پروفیل آلومینیوم می باشد.

 

خرید انواع پروفیل

 

انواع پروفیل آلومینیوم

بسته به کاربرد، انواع پروفیل آلومینیومی می تواند بسیار گسترده و متفاوت باشد. پروفیل ها می توانند ضخامت های متنوعی داشته باشند، که در ارائه فرم یا عملکرد یک سازه خاص نیز بسیار مهم است. تولید کنندگان از آلومینیوم در تولید پروفیل عمدتاً به دلیل خواص بسیار آن استفاده می کنند. انعطاف پذیری، وزن سبک و همچنین  هزینه کمتر آن قابلیت افزودن دوام و فونداسیون به یک سازه را ارائه می دهد.

محصول اکسترود شده به دست آمده می تواند در قطعات کوچک تر و با طولی بیشتر تولید شود. با در نظر گرفتن این موضوع، می توان گفت که انواع پروفیل های آلومینیومی محصول فرآیند اکستروژن هستند. در ادامه انواع این محصول را با هم بررسی میکنیم:

 

پروفیل پرتو توخالی

پروفیل آلومینیوم پرتو توخالی همانطور که از نامش پیداست به یک تیر توخالی از آلومینیوم اشاره می کنند که دارای مقطع خاصی نیست. در نتیجه به عنوان بخشی از تأسیسات مدولار، به ویژه در طراحی ساختمانی یافت می شوند.

تیرهای آلومینیومی توخالی می توانند در اشکال مختلف با زیر طبقه بندی های خاص برای هر کدام باشند. این تیرها ممکن است به شکل تیرهای مستطیلی، مربع شکل و… باشند. نتیجه تیر آلومینیومی است که می تواند به عنوان بخشی از چارچوب حمایت کننده برای ساختمان ها، پل ها و دیگر انواع کاربردهای صنعتی استفاده شود. این نوع پروفیل آلومینیومی در ارائه پشتیبانی افقی به ویژه در زمان حمل بارهای سنگین می تواند بسیار مفید باشد.

 

 

پروفیل مربعی

پروفیل آلومینیومی مربعی را می توان به عنوان زیرمجموعه ای از آلومینیوم پرتو توخالی طبقه بندی کرد. آنها در زمینه های مشابه با پرتوهای توخالی استفاده می شوند. بارزترین تفاوت در این است که می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند. پروفیل های مربعی را می توان به عنوان بخشی ستون های نگهدارنده استفاده کرد. بسته به فرآیند تولید، آنها را می توان به صورت یکپارچه یا بدون درز ساخت. این فرایند شامل یک فعالیت زمان‌بر برای صاف کردن مداوم یک ورق آلومینیومی و اتصال گوشه‌ها به شکل مربع است. 

 

پروفیل SD

پروفیل ها نه تنها در مقیاس بزرگتر، بلکه در مقیاس کوچکتر نیز می توانند مفید باشند. همچنین پروفیل آلومینیوم SD به طور گسترده ای به عنوان بخشی از چارچوب یک پنجره استفاده می شوند. جدای از سبکی و انعطاف پذیری آلومینیوم، مقاومت آن در برابر خوردگی نیز یکی از دلایلی است که آنها می توانند به عنوان قاب پنجره ضد زنگ و پایدار عمل کنند.

پروفیل آلومینیومی SD بهترین گزینه برای قاب های پنجره کشویی هستند. هم عملکرد کشویی پروفایل SD و هم توانایی مقاومت در برابر انواع مختلف گرد و غبار در هوا، دمای بالا و باران آن را به بهترین گزینه تبدیل می کند.

 

پروفیل های آلومینیوم ساخت و ساز

پروفیل های ساخت و ساز دارای وزن پایینی می باشند. این محصولات از ساختار مناسبی برای پلتفرم‌ها و دکل‌های برق فشار‌قوی و همینطور صنایع بسته‌بندی‌ برخوردارند. این ویژگی به علت انعطاف پذیری بالایی است که از طریق خمیدگی و پیچش در اختیار ما قرار داده اند.

 

طراحی و تولید پروفیل آلومینیوم

پروفیل RCW 

نوع دیگری از پروفیل که در ساختمان های مرتفع به وفور یافت میشود و معمولا روی مولیون ها و دیوار های پرده اعمال می شود پروفیل آلومینیومی RCW می باشد. استفاده اصلی از این نوع پروفیل برای ایجاد مانعی برای جلوگیری از ورود عناصر محیطی (گرد و غبار، باران و…) به داخل ساختمان است.

در هنگام تولید این نکته مهم است که پروفیل آلومینیومی RCW دارای توان لازم برای جلوگیری از ورود عناصر خارجی ناخواسته به فضای داخلی ساختمان باشند. این یکی از دلایل اصلی می باشد که چرا پروفیل‌های RCW معمولاً با مواد دیگری در محل مورد نظر نصب می‌شوند تا به جلوگیری از وقوع نشت کمک کنند.

 

پروفیل ED 

پروفیل های آلومینیومی ED، در واقع پروفیل هایی هستند که در درب های شیشه ای سنگین ساختمان ها استفاده می شوند. آنها بخشی از مکانیسم کل درب های فشاری هستند و اغلب خودشان به عنوان یک سیستم کامل عمل می کنند. درب های شیشه ای که دارای مکانیزم فشاری هستند در انواع مختلف فضاهای تجاری قابل یافت می باشند. در طراحی درب های شیشه ای، بخش های آلومینیومی درب به شدت مواد شیشه را در جای خود محکم کرده و از سقوط یا واژگون شدن ناگهانی آن جلوگیری کند.

 

پروفیل لوور

لوور به سبکی اطلاق می‌شود که در آن لت‌ها در فواصل افقی منظم از یکدیگر و با زاویه یکسان به هم متصل می‌شوند. آنها به شکل کرکره یا پرده های پنجره در می آیند. به دلیل ساختار، پروفیل آلومینیومی لوور عمدتاً برای عبور نور طبیعی به ساختمان یا تهویه استفاده می شوند. آنها همچنین به جلوگیری از ورود زباله به داخل محیط ساختمان کمک می کنند.

لوورهای آلومینیومی را می توان در طرح های دلخواه و بسته به نیاز ساختمان تولید کرد. این محصول لایه‌ای از حریم خصوصی را به فضای ساختمان نیز اضافه می‌کند، زیرا نوارهای زاویه‌دار دید را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

 

پروفیل T شکل

پروفیل T شکل، یک محصول اکسترود شده آلومینیومی به شکل T می باشد که در زمینه های مختلف به کار می رود. ساختار پروفیل آلومینیوم T شکل به این معنی است که می توان آن را در گوشه ها متصل کرد. همچنین به راحتی می توان آن را با سایر پروفیل ها مانند تیر توخالی و پروفیل مربعی کنار هم نصب کرد. برای افزایش دوام بیشتر، اتصالات نیز به بخش های T شکل متصل می شوند تا سطح حمایت را نیز توسعه دهند.

 

کاربرد پروفیل های آلومینیومی

پروفیل های الومینیومی در زمینه های مختلف و موارد متنوعی استفاده می شوند. صنعت هایی که بیش از دیگر صنایع وابسته به این پروفیل ها می باشند عبارتند از ساختمان و معماری، ساخت و ساز، صنایع صنعتی.

بنابر زمینه های وابسته به پروفیل آلومینیوم میتوان دریافت که یکی از مهم ترین موارد در صنعت های مختلف می باشد.

 

قیمت پروفیل به همراه طراحی و تولید اختصاصی

پروفیل های آلومینیوم صنعتی

میزان کیفیت سطح این پروفیل ها مورد اهمیت بالایی ندارد. پروفیل آلومینیوم صنعتی را می توان در شکل های گوناگونی در صنعت مورد استفاده قرار داد.

ویژگی هایی مثل رسانایی، قابلیت هدایت و سختی این پروفیل‌ها را مناسب صنایع مختلفی کرده است که عبارتند از:

  • طراحی مبلمان
  • تولید وسایل تهویه و خنک کننده
  • ساخت ماشین‌های لباس‌شویی
  • تولید یخچال‌فریزر
  • کابینت سازی
  • طراحی کانال‌های کابلی

 

پروفیل آلومینیوم صنعتی

 

قیمت پروفیل ED

با اینکه پروفیل های از پیش ساخته شده به سادگی در دسترس می باشند، اما پروفیل های اختصاصی مزایای بسیاری مانند استحکام و ماندگاری طولانی تر برای شما دارند. قیمت پروفیل آلومینیوم ED یا درب و پنجره به موارد متفاوتی مانند روش طراحی، ساختار آلیاژ و حجم تولید آن وابسته است. برای آگاهی از نحوه خرید پروفیل آلومینیوم می توانید با مشاورین قالب سازان بهفرد تماس بگیرید.

 

تولید کننده پروفیل آلومینیومی

شرکت قالب سازان بهفرد به عنوان تولید کننده پروفیل آلومینیوم، همیشه بیشترین سطح کیفیت برای شما به ارمغان آورده است. استفاده از ماشین آلات بروز و دانش فنی بالا، این شرکت را در میان بهترین تولید کنندگان پروفیل می گذارد. این شرکت با سال ها تجربه، همواره در تولید انواع پروفیل پیشرو بوده و از استانداردهای ملی و بین المللی برخوردار است.

شرکت صنعتی و مدرن قالب سازان بهفرد، جهت افزایش رضایت شما، همواره به تولید گسترده و با کیفیت متعهد بوده و برترین سازه های آلومینیومی را به شما عزیزان ارائه کند.

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی