پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

امروزه در صنعت از فلزات مختلفی استفاده می شود که هر کدام ویژگی ها خواص و کاربرد های متفاوتی دارند. آلومینیوم یکی از پرکاربرد ترین فلزات صنعتی است که در این مقاله به خواص و کاربرد پروفیل آلومینیوم میپردازیم. قالب سازان بهفرد طراح و تولید کننده انواع پروفیل های آلومینیومـی به روش اکستروژن، شما را در انتخاب بهترین پروفیل آلومینیوم و هزینه پروفیل آلومینیوم جهت استفاده در کار های مختلف راهنمایی می کند.

پروفیل آلومینیوم چیست؟

پروفیل آلومینیوم به اشکال متنوعی در صنعت وجود دارد. یکی از مهم ترین کاربرد های آن در صنعت ساخت درب و پنجره می باشد. از ویژگی های پروفیل آلومینیوم میتوان به سبکی، نرمی و انعطاف پذیری اشاره کرد که این ویژگی ها باعث افزایش کاربرد پروفیل آلومینیوم می شود. همچنین اکسید شدن سطحی این فلز از ویژگی هایی است که باعث عدم زنگ زدگی پروفیل آلومینیوم می شود.
ساخت پروفیل آلومینیوم در ابعاد مختلفی انجام می شود که علت آن راحتی شکل پذیری و ساخت آن است. این محصول در صنایعی مانند ساختمان سازی، معماری، برقف تولید خودرو، محصولات اداری و… مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پروفیل آلومینیوم برای پنجره و درب

پروفیل آلومینیوم درب و پنجره دارای انواع گوناگونی است. این پروفیل ها از ترکیبات مختلفی ساخته میشوند که از رایج ترین آن ها میتوان به دو آلیاژ 6063 و 6060 اشاره کرد. این ترکیبات درون دستگاه پرس اکستروژن به صورت خوبی فشرده شده و به شکل نهایی مورد نظر در می آیند.
از مزایای پروفیل آلومینیوم پنجره می توان به مواردی مانند سبک وزنی، استحکام و مقاومت بالا، انعطاف پذیری و طول عمر طولانی که از جمله مهم ترین ویژگی های این محصولات است، اشاره کرد. همچنین فرآیند های متنوعی مانند جوشکاری، برشکاری، سوراخکاری، آندایزینگ، رنگ آمیزی و… به سادگی بر روی این پروفیل ها قابل انجام است. شرکت قالب سازان بهفرد آلومینیوم تنوع بالایی در تولید پروفیل های درب و پنجره دارد تا پاسخگوی شما عزیزان باشد.

پروفیل های آلومینیوم در صنایع درب و پنجره

از مواردی که در ساخت پروفیل اهمیت بالایی دارد میتوان به استحکام بالا ، نمای زیبا و متنوع سطح پروفیل ها اشاره کرد. پروفیل های آلومینیومی جدید برترین مواد برای تولید درب و پنجره آلومینیومی در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی هستند. این پروفیل‌ها در رنگ های شامپاینی ، طلایی، نقره ایی بسیار پر طرفدار هستند.

فرایند ساخت پروفیل آلومینیوم

ویژگی های پروفیل آلومینیوم

 • انعطاف‌پذیری
 • قابلیت شکل پذیری در طرح‌ها و اشکال مختلف
 • قابلیت نصب آسان
 • سبک ورزن
 • استحکام بالا
 • ماندگاری و پایداری و دوام
 • زیبایی ظاهری از نظر روشنی و سفید رنگی
 • عایق گرما و حرارت
 • رسانایی بالا
 • افزایش بهینه سازی انرژی
 • غیر قابل اشتعال
 • ضد زنگ
 • سمی نبودن و قابل بازیافت

تولید پروفیل آلومینیوم

تولید پروفیل آلومینیوم در بیشترین سطح کیفیت امکان پذیر، کاری است که قالب سازان بهفرد به بهترین شکل از پس آن برآمده است. این شرکت که همواره نامش در بین معتبرترین سازندگان پروفیل الومینیوم در کشور بوده و این را مدیون کادری مجرب و خط تولیدی مکانیزه و به روز برخوردار است. قالب سازان بهفرد توانسته است با استفاده از دانش فنی خلاقانه و ماشین آلات مدرن بالاترین استانداردهای تولید را در محصولاتش به نمایش بگذارد.
قالب سازان بهفرد با سال ها تجزبه همواره به تولید انواع پروفیل های آلومینیومی و انجام خدمات مرتبط به آن مشغول بوده است. شرکت ما با استفاده از بهترین نوع آلومینیوم در تولیدات خود همواره رضایت مشتریان را به کسب کرده است. قالب سازان بهفرد تولید کننده پروفیل آلومینیومی با استانداردهای بین المللی بوده و محصولاتش از کیفیتی بالا و منحصر به فرد برخوردار هستند.

ساخت قالب پروفیل آلومینیوم

تولید و ساخت قالب پروفیل آلومینیومی به طراحی دقیقی نیازمند است. قالب اکستروژن آلومینیومی از اصلی ترین شاخه های صنعت پروفیل آلمینیوم به حساب می آید و باید از کیفیت بالایی داشته باشند. به صورت کلی طراحی و تولید قالب های پروفیل آلومینیومی، به مهندسین حرفه ای و کارشناسان باتجربه نیاز دارد تا از دانش و مهارت بالایی برخوردار باشند.
شرکت صنعتی و مدرن قالب سازان بهفرد، جهت افزایش رضایت شما، همواره به تولید گسترده و با کیفیت متعهد بوده و برترین سازه های آلومینیومی را به شما عزیزان ارائه کند.

کاربرد پروفیل های آلومینیومی

پروفیل های الومینیومی در موارد متنوعی استفاده می شوند. صنعت هایی که بیش از دیگر صنایع وابسته به این پروفیل ها می باشند را میتوان در 3 گروه زیر تقسیم بندی کرد:

 • ساخت و ساز
 • صنایع صنعتی
 • ساختمان و معماری

پروفیل آلومینیوم

ابعاد پروفیل آلومینیوم

ابعاد پروفیل آلومینیوم نقش بسیار حیاتی در انتخاب و استفاده از آن برای مصارف مختلف ایفا می کنند. این ابعاد شامل عرض، ارتفاع، ضخامت، و طول پروفیل هستند و به عنوان یکی از عوامل اساسی در تعیین ویژگی های مکانیکی، فیزیکی، و ظاهری پروفیل آلومینیوم تاثیرگذار می باشند.
به منظور انتخاب صحیح پروفیل آلومینیوم، ابعاد آن باید با توجه به کاربردهای مورد نظر دقیقا مشخص گردد. به عنوان نمونه، در ساخت درب و پنجره از پروفیل های با ابعاد عرض و ارتفاع نسبتا زیاد استفاده می شود. این پروفیل ها با استحکام و سختی بالایی ارائه شده اند که قادرند وزن و بارهای زیادی را تحمل نمایند. در مقابل، برای ساخت سازه های فلزی از پروفیل های با ضخامت بیشتر استفاده می شود که دارای استحکام و سختی مناسبی برای تحمل بارهای سنگین می باشند. همچنین، در ساخت قطعات صنعتی از پروفیل های با ابعاد و ضخامت متنوع استفاده می شود.
بنابراین، انتخاب ابعاد صحیح پروفیل آلومینیوم باید با دقت و با توجه به نیازهای خاص کاربرد و شرایط محیطی مربوطه انجام شود. این اقدام می تواند به بهترین شکل ممکن، نیازهای کاربرد مورد نظر را برآورده کرده و به کارایی و عملکرد بهتر پروفیل آلومینیوم در هر کاربردی کمک نماید.

ابعاد پروفیل آلومینیوم صنعتی

ابعاد پروفیل آلومینیوم صنعتی یکی از جنبه های حیاتی در انتخاب و استفاده از این پروفیل ها برای مصارف صنعتی مختلف است. این ابعاد، شامل عرض، ارتفاع، ضخامت و طول پروفیل، در تعیین ویژگی های مکانیکی و عملکرد پروفیل آلومینیوم تأثیرگذار هستند.
در انتخاب ابعاد پروفیل آلومینیوم صنعتی، نیاز است که نوع کاربرد و شرایط محیطی مرتبط با آن به دقت مدنظر قرار گیرد. به عنوان مثال، در ساخت سازه های فلزی که در معرض بارهای سنگین قرار دارند، از پروفیل های با ضخامت بیشتر استفاده می شود تا توانایی تحمل بارهای سنگین را داشته باشند.
در ایران، استاندارد ملی ایران با شماره 3164-1387، مشخصات فنی پروفیل های آلومینیوم صنعتی را تعیین کرده است. این استاندارد شامل ابعاد دقیق و خواص مکانیکی پروفیل ها است. برای هر نوع پروفیل آلومینیوم صنعتی، استاندارد ملی ایران ابعاد خاص و خواص مکانیکی مشخصی را تعیین کرده است.
مشخصات فنی پروفیل های آلومینیوم صنعتی شامل ابعاد پروفیل (عرض، ارتفاع، ضخامت و طول) و خواص مکانیکی پروفیل (استحکام کششی، استحکام فشاری و سختی) می باشد. این استاندارد همچنین الزامات آزمایشگاهی و روش های اندازه گیری را برای اطمینان از مطابقت پروفیل ها با استانداردهای مشخص شده، تعیین کرده است. این آزمون ها به منظور ارزیابی و تضمین کیفیت محصولات به عنوان قسمتی از استانداردهای لازم برای صنایع مختلف اجرا می شوند.

ابعاد پروفیل قوطی آلومینیوم

در انتخاب ابعاد پروفیل قوطی آلومینیوم، مهم است که نیازها و شرایط محیطی مرتبط با کاربرد مورد نظر به دقت در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، در ساخت قاب پنجره که به بارهای سنگین و فشارهای زیادی تحت فشار است، انتخاب پروفیل های با ضخامت بیشتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این پروفیل ها با خواص مکانیکی قوی می توانند عملکرد قوطی آلومینیوم را بهبود بخشند و توانایی مقاومت در برابر بارهای سنگین را افزایش دهند.
در ایران، استاندارد ملی با شماره 3165-1387 مشخصات فنی پروفیل های قوطی آلومینیوم را تدوین کرده است. این استاندارد به دقت ابعاد و خواص مکانیکی پروفیل های قوطی آلومینیوم را تعیین نموده و در اصطلاحات فنی به صورت رسمی مشخص می کند. این اطلاعات اساسی به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کمک می کنند تا از پروفیل های آلومینیومی با کیفیت و عملکرد بالا استفاده کنند. به ویژه با توجه به اینکه استفاده از پروفیل قوطی آلومینیوم در ساختارهای معرض بارهای سنگین معمول است، انتخاب ابعاد صحیح باعث افزایش استحکام و پایداری سازه خواهد شد.

مقاطع پروفیل

مقاطع پروفیل آلومینیوم با توجه به کاربرد آن ها صنعت، متفاوت است. همانطور که گفته شد از صنایعی که بیشترین استفاده از پروفیل آلومینیوم را دارند، تولید درب و پنجره است که عمده ترین مصرف کننده پروفیل آلومینیوم هستند؛ زیرا این فلز دارای سبکی، نرمی و شکل پذیری بسیاری دارد. علاوه بر این، ضد زنگ بودن این فلز برای سازه ها اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به نیاز شما، پروفیل های آلومینیومی را در ابعاد مختلف در زمینه های معماری و ساختمانی، صنعت برق، خودروسازی و صنایع مبلمان تولید می کنند.

 

قیمت پروفیل آلومینیوم و هزینه های جانبی

هزینه تولید پروفیل به قیمت روز آلومینیوم جهانی، قیمت بیلت در بازار بورس داخلی، مقدار سفارش شما و آلیاژ مورد نیازتان بستگی دارد.

هزینه های جانبی خرید پروفیل آلومینیوم

سفارش هایی که حجم بالایی داشته باشند شامل هزینه حمل و نقل نمیشوند. همچنین می توانید محل تحویل را درب کارخانه یا مکان مورد نظر خود انتخاب کنید.

همچنین هزینه آنودایز بستگی به کد آنودایز انتخابی ، حجم سفارش ، طول و گرم بر متر پروفیل دارد که به صورت جداگانه لحاظ می شود.

برای آگاهی از قیمت روز پروفیل آلومینیوم می توانید با مشاورین قالب سازان بهفرد تماس بگیرید.

پروفیل های آلومینیوم ساخت و ساز

هرچند که پروفیل های الومینیومی دارای وزن خالص پایینی هستند، اما می‌توانند انعطاف پذیری بالایی را از طریق خمیدگی و پیچش در اختیار ما قرار دهند. این نوع از فلز‌ها از ساختار مناسبی برای پلتفرم‌ها و دکل‌های برق فشار‌قوی و صنایع بسته‌بندی‌ برخوردارند.

 

پروفیل های آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم صنعتی در شکل های گوناگونی در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد. میزان کیفیت سطح این پروفیل ها مورد اهمیت بالایی ندارد. ویژگی هایی مثل رسانایی، قابلیت هدایت و سختی این پروفیل‌ها را مناسب صنایع مختلفی مانند کابینت سازی، مبلمان، یخچال‌فریزر، ماشین‌های لباس‌شویی، وسایل تهویه، خنک کننده و کانال‌های کابلی و… می‌کند.

نمونه محصولات پروفیل آلومینیوم

تولید کننده پروفیل آلومینیومی

شرکت قالب سازان بهفرد به عنوان تولید کننده پروفیل آلومینیوم، همیشه بیشترین سطح کیفیت برای شما به ارمغان آورده است. استفاده از ماشین آلات بروز و دانش فنی بالا، این شرکت را در میان بهترین تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم می گذارد. این شرکت با سال ها تجربه، همواره در تولید انواع پروفیل های آلومینیومی پیشرو بوده و از استانداردهای ملی و بین المللی برخوردار است.

بسته به محل زندگی شما و نیازهای پروژه خود، ممکن است بتوانید از طریق فروشگاه‌های ساختمانی، فروشندگان فلزات و یا فروشگاه‌های آنلاین پروفیل‌های الومینیوم را خریداری کنید. همچنین، تولیدکنندگان پروفیل الومینیوم نیز می‌توانند برای شما گزینه مناسبی باشند.

 

خرید پروفیل الومینیوم

قبل از خرید پروفیل الومینیوم، باید به اندازه‌گیری و نیازهای پروژه خود توجه کنید تا بتوانید اندازه و نوع پروفیل مناسب را انتخاب کنید. همچنین، باید اطمینان حاصل کنید که پروفیل‌هایی که قصد خرید آن‌ها را دارید، با کیفیت و استاندارد مورد نیاز هستند.

قبل از خرید پروفیل الومینیوم، مطمئن شوید که پروفیل با استانداردهای جهانی سازگار است و المنت‌های استفاده شده در ساخت آن با کیفیت و استاندارد هستند.

پس از تعیین نوع و ابعاد پروفیل مورد نیاز و اطمینان از کیفیت آن، می‌توانید قیمت پروفیل را در فروشگاه‌های ساختمانی، فروشندگان فلزات و یا فروشگاه‌های آنلاین مقایسه کنید.

پس از مطمئن شدن از کیفیت و قیمت پروفیل الومینیوم، می‌توانید پروفیل را خریداری کنید. اگر ممکن است، بهتر است پیش از خرید، به فروشگاه یا کارخانه تولید کننده رفته و پروفیل‌های مورد نیاز خود را مستقیماً بررسی کنید.

سفارش پروفیل آلومینیوم

مراحل سفارش پروفیل آلومینیوم مورد نیاز شما به صورت زیر می باشد:

 1. ارسال فایل اتوکد
 2. ارسال نمونه پروفیل
 3. ارسال عکس از سطح مقطع پروفیل
 4. ارسال تصویر دستی یا فایل پی دی اف از سطح مقطع
 5. تبدیل ایده فکری به نقشه بر حسب نیاز مشتری

زمان ساخت و تولید قالب پروفیل آلومینیوم

این مدت زمان به حجم سفارش شما بستگی دارد و عموما بین 7 تا 10 روز کاری می باشد.

 

سوالات متدوال پروفیل آلومینیوم

استاندار قیمت دهی برای پروفیل آلومینیوم چیست؟

ما برای تولید با پرس 5 اینچ، 200 کیلوگرم بار 6 متری را به عنوان واحد استاندارد در نظر می گیریم. چنانچه وزن پروفیل درخواستی از 200 کیلوگرم بیشتر یا کمتر، یا طول برش از 6 متری کمتر یا بیشتر باشد بر قیمت پروفیل تاثیر می گذارد.

کیفیت فولادهای اصفهان، اکراین و آساب چه تفاوتی با هم دارند؟


فولاد استفاده شده برای قالب اکستروژن طبق استاندارد ASTM آلیاژ 2344/1 می باشد که در استاندارد اروپایی، چینی، ژاپنی و روسی متفاوت است. تمام شرکت های فولاد سازی از این آلیاژ استفاده می کنند؛ اما نسبت به سطح تکنولوژی به کار رفته ( استفاده از فناوری ESR – Electro-slag remelting ) کیفیت های متفاوتی حاصل می شود که از نظر کیفیت سطح، نداشتن آخال، عناصر کمکی آلیاژی، یکنواختی در خواص مکانیکی و عملیات حرارتی استاندارد به دست می آید ولی طبیعتاً شرکت اَدِهَلم سوئد از تکنولوژی بالاتری نسبت بقیه شرکت ها برخوردار است.

آلومینیوم DC چه تفاوتی با 6063 استاندارد دارد؟

اصطلاحاً بیلت تولید شده در شرکت ایرالکو ( ایران آلومینیوم کمپانی ) استاندارد در نظر گرفته شده و بیلت تولید شده در شرکت های رقیب که به وسیله ماشین آلات DC ریخته گری می شود به عنوان بیلت های DC معروف است. کیفیت بیلت های DC به وفاداری تولید آنها به مقدار عناصر آلیاژی معرفی شده در کلید آلومینیوم بستگی دارد.

عمر قالب اکستروژن چقدر است؟

استاندارد اروپایی 2000 متر طول پروفیل در بازه تغییرات استاندارد DIN1967 تعریف شده است. ولی تعداد دفعات بارگذاری قالب ، کیفیت بیلت مصرفی، دمای نگهداری قالب و عدم شوک مکانیکی و گرمایی بر عمر قالب تاثیر گذار است. اما باتوجه نبود تکنولوژی در سطح اروپا، استاندارد تولید هر قالب را 1000 متر طول در بازه تلورانس تعریف شده در نظر می گیریم.

شبیه سازی قالب چه تاثیری در طراحی قالب دارد؟

به دلیل اینکه بارگذاری قالب هزینه های زیادی از جمله ضایعات بیلت، کاهش ظرفیت تولید و هزینه های سربار دیگری دارد ولی این روش بارگذاری مجازی هزینه بسیار کمتری را شامل می شود ، اما در نهایت تست قالب را به موفقیت نزدیک تر می کند.

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی