قالب کانفرم

قالب کانفرم
یکی از پرکاربردترین قطعات برای تولید قطعات فلزی، قالب های کانفرم هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با این تجهیزات و کاربرد، مزایای آنها آشنا کنیم، بنابراین برای آشنایی بیشتر با این قالب ها در ادامه مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با قالب کانفرم

قطعات فلزی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها شکل و فرم خاصی دارند که کاربرد آن ها را متفاوت کرده است. برای تولید قطعات فلزی مانند انواع پروفیل آلومینیوم از قالب های خاص و ویژه ای به نام قالب های کانفرم، استفاده می کنند. این تجهیزات با روش کانفرماسیون قطعات فلزی با فرم های مختلفی را تولید می کنند. برای ساخت این قالب ها از فلز فولاد یا آلومینیوم استفاده می کنند،
جالب است بدانید که قطعات تولید شده توسط قالب های کانفرم معمولاً قطعات متحرکی هستند. که این قطعات متحرک توسط پرس های هیدرولیک یا پنتوماتیک کنترل و چک می شوند. توجه کنید که این قالب ها دقت بسیار بالایی دارند و می‌توانند پیچیده ترین قطعات فلزی را، با بهترین کیفیت و دقت تولید کنند. به همین دلیل از قالبهای کانفرم برای تولید قطعات پیچیده و خاص است. شما می توانید با استفاده از این محصول انواع قطعات فلزی را در شکل و فرم های مختلف، به صورت انبوه تولید کنید‌. جالب است بدانید که برای تولید قطعات در صنایع: لوازم الکترونیکی، خودروسازی، لوازم خانگی و.. از این تجهیزات استفاده می شود.

جنس قالب های کانفرم

برای تولید این تجهیزات از محصولات مختلفی استفاده می شود. این قالب ها می توانند از فولاد، برنج، آلیاژ های مختلف، آلومینیوم و…. ساخته شوند. جنس قالب به جنس قطعات تولید شده توسط آن بستگی دارد، و با توجه به قطعه تولید شوند جنس قالب های کانفرم انتخاب می شود.‌ هر کدام از فلز ها ویژگی و رفتار های خاصی دارند. بنابراین هنگام انتخاب جنس قالبهای کانفرم باید دقت بالایی داشته باشید.
تولید قالب کانفرم

روش ساخت قالب های کانفرم

برای تولید این قالب ها عملیات و مراحل مختلفی صورت می گیرد، که روند تولید این محصول در سه مرحله اصلی انجام می شود. اکنون می خواهیم شما را با روند و مراحل اصلی تولید این قالب ها آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.
  1.  طراحی قالب: اولین مرحله برای تولید این تجهیزات، طراحی قالب است. طراحی قالب با توجه به قطعه فلزی مورد نظر برای تولید، انجام می شود که در آن شکل، اندازه قطعه ، ابعاد قطعه با بیشترین میزان دقت اندازه گیری می شود و سپس قالب با توجه به این مشخصات طراحی می گردد. جالب است بدانید که در این مرحلهجنس و نوع قالب نیز با توجه به جنس قطعه خروجی، انتخاب می شود. برای طراحی قالب شما باید به میزان جاذبه و روش های تثبیت قطعه در قالب کانفرم نیز دقت کنید، تا بتواند بهترین قالب را برای تولید قطعات فلزی مورد نظر طراحی و تولید کنید.
  2. ساخت قالب: در این این مرحله از ساخت قالب برای قطعات فلزی، از دستگاه های خاص و دقیق استفاده می شود. همچنین از تجهیزات خاص و دستگاه های مخصوص برای برش قالب، و حکاکی قطعات قالب استفاده می شود که نقش مهمی در تولید این محصول دارند. در نهایت در این مرحله قالب کانفرم با مواد و دستگاه های مخصوص تولید می شود و برای تولید انواع قطعات فلزی آماده می شوند.
  3. آماده‌سازی قالب: پس از ساخت قالب های مورد نیاز باید تغییرات خاصی را اعمال کنیم، تا قالب برای تولید قطعه مورد نظر و استفاده آماده شود. برای آماده سازی قالب باید ابتدا آن را تمیز کنید تا آلودگی های ناشی در مراحل تولید قالب، از بین برود. پس از تمیز شدن قالب باید از روان کننده برای سطح قالب استفاده کنید و قالب را امتحان کنید تا بتوانید از سالم بودن آن مطمئن شوید. استفاده کردن و امتحان کردن قالب در این مرحله باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی از آن برای تولید انبوه قطعات فلزی استفاده کنید. از بروز کوچکترین خطا و نگرانی در تولید قطعات جلوگیری کنید.

نکات قابل توجه در تولید قالب کانفرم

  • تولید این قالب ها به تخصص و مهارت فنی نیاز دارد و برای استفاده از آن، باید آموزش های مورد نیاز را دریافت کنید. همچنین برای تولید این قالب ها باید با روش‌های کانفرماسیون و عملکرد قالب آشنا شوید.
  • یکی از مهمترین نکات در تولید قالب های کانفرم تنظیم دقیق و کنترل صحیح پرس هیدرولیک یا پنوماتیک در استفاده از قالب کانفرم می باشد. که این تنظیمات اهمیت بالایی در تولید قطعات فلزی با این روش دارد.
  • برای افزایش عمر قالب و جلوگیری از خوردگی و سایش، باید مراقبت های لازم را انجام دهید و به روش نگهداری از قالب دقت کنید.
  • جالب است بدانید قالب کانفرم برای فلزات در صورت نیاز به تغییر شکل قطعات، قابلیت تنظیم و تغییر دارند و میتوانید با استفاده از آنها فرم یک قطعه فلزی را تغییر دهید.

تولید قطعات فلزی توسط قالب های کانفرم

تولید قطعه: در این مرحله، انواع قالب کانفرم برای تولید قطعات فلزی استفاده می‌شود و شما می توانید در نهایت قطعه مورد نظرتان را برای استفاده در صنایع مختلف تولید کنید. برای تولید قطعه در این قالب ها فلز باید با بالاترین دقت در قالب قرار بگیرد. سپس با استفاده از فشار و حرارت، شکل مورد نظر قالب را در قالب اجرا می کنیم و مرحله بعدی شروع می شود.

پس‌پردازش: مرحله نهایی تولید قطعات توسط این قالب ها، پس پردازش قطعات می باشد. پس از تولید قطعه، لازم است آن را پس‌پردازش کنید. این مرحله شامل برش، حکاکی و سایر عملیات نهایی است که بر روی قطعه انجام می گردد، تا شکل و ابعاد نهایی به آن داده شود.
قیمت تولید قالب کانفرم

سفارش قالب کانفرم در بهفرد

سخن پایانیهمانطور که گفتیم این تجهیزات یکی از پرکاربردترین محصولات در صنعت ساخت قطعات فلزی است. بنابراین حتماً باید هنگام خرید این تجهیزات دقت کنید. شرکت بهفرد یکی از قدیمی ترین شرکت ها در صنعت ساخت انواع محصولات فلزی است.

برای سفارش انواع قالب های کانفرم با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به سایت بهفرد مراجعه‌ کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه کردن به این سایت محصولاتی مانند پروفیل آلومینیوم اختصاصی، اکستروژن آلومینیوم و… را مشاهده کنید و سفارش دهید.

قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی