اکستروژن فلزات

اکستروژن فلزات

قطعه های فلزی با روش های مختلفی ساخته می شوند، که یکی از این روش ها اکستروژن فلزات است. در این مقاله قصد داریم شما را با این روش آشنا کنیم، و کاربرد، مزایای این روش را توضیح دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر از این روش در ادامه مطلب همراه ما باشید.

راهنمای سفارش اکستروژن فلزات

در این روش که یکی از روش های تولید قطعات فلزی محسوب می شود، فلز تحت فشار و نیروی مکانیکی وارد شده بر آن قرار می گیرد. سپس از یک قالب مخصوص عبور می کنند و‌ تغییر شکل می دهد، در نهایت قطعات فلزی با طرح مورد نظر در این روش تولید می شوند. جالب است بدانید که بهترین روش برای تولید قطعاتی که شکل و ظاهر پیچیده ای دارند، و طول بلندی دارند، اکستروژن فلزات است. برای خرید انواع قطعات فلزی مانند پروفیل های آلومینیم، قالب اکستروژن، قالب کانفرم و….. با ما همراه شوید.

کاربرد اکستروژن فلزات
کاربرد های اکستروژن فلزات

این روش کاربرد های مختلفی دارد و از آن برای تولید قطعات فلزی، در صنایع مختلف استفاده می شود. اکستروژن فلزات در صنایع متفاوتی مانند: ساختمان سازی، خودرو سازی، صنایع دریایی، صنایع هوا و فضا، صنایع الکترونیک و…. کاربرد دارد. در صنعت خودرو سازی از این روش برای تولید تجهیزات و قطعات خودرو، مانند: پنجره، درب، پروفیل های فلزی و…. استفاده می شود. و بخش بزرگی از قطعات خودرو با اکستروژن فلزات تولید می گردند.
در صنعت ساختمان سازی برای تولید قطعاتی مانند: پروفیل های فلزی، سیستم های پنجره، درب و….. از این روش استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از این روش قطعات فلزی که وزن و حجم بالایی دارند را، با دقت بالا و در فرم های خاص تولید کنید. با اکستروژن فلزات شما می توانید انواع قطعات فلزی را با سرعت بالا و حجم انبوه، قطعات فلزی با طول بالا و بهترین کیفیت تولید کنید‌.‌ همچنین روش توانایی تولید قطعات فلزی با شکل و فرم های پیچیده را دارد.

پنج مزایای اکستروژن فلزات

استفاده از این روش برای تولید قطعات فلزی مزایای زیادی دارد که اکنون قصد داریم، شما را با مزایای اکستروژن فلزات آن آشنا کنیم.
  • سرعت تولید بالا: اکستروژن فلزات یک روش سریع برای تولید قطعات فلزی محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از این روش، در مدت کوتاه ترین زمان ممکن انواع‌ قطعات فلزی را، با بیشترین تعداد تولید کنید. در این روش قطعات پیچیده نیز با سرعت بالایی تولید می شوند و در صنعت مورد استفاده قرار گیرند.
  • تولید قطعات با شکل های پیچیده: یکی از مزایای این روش قابلیت تولید قطعات فلزی، با فرم و شکل های پیچیده است. با اکستروژن فلزات شما می توانید قطعات پیچیده فلزی را، با بالاترین کیفیت و دقت تولید کنید. به عنوان مثال: قطعاتی که دارای سوراخ ها، روکش ها و تغییرات شکل مختلف هستند را، می توانید با استفاده از اکستروژن فلزات تولید کنید.
  • تولید قطعات با طول بلند: همانطور که گفتیم اکستروژن فلزات به عنوان یک روش فشاری استفاده می‌شود و به همین دلیل، شما می توانید قطعات فلزی با طول بلند و بزرگ را تولید کنید. این قابلیت یکی از مهمترین مزایای این روش محسوب می شود.‌ با استفاده از این روش می‌توانید قطعات فلزی مورد نیاز در صنایع مختلف مانند: ساختمان سازی، خودروسازی و صنایع دریایی را تولید کنید.
  • کیفیت بالا: از دیگر مزایای این روش می توان به کیفیت بالای قطعات و خروجی آن اشاره کرد. در اکستروژن فلزات به دلیل استفاده از قالب های مخصوص و نیروی مکانیکی، قطعات فلزی با کیفیت بالایی تولید می شوند. همچنین با استفاده از این روش می‌توانید قطعات فلزی با دقت بالا، تحمل وزن و فشار بالا را به وجود آورید، که از مهمترین مزایای این روش محسوب می‌شود.
  •  امکان تولید قطعات با وزن و حجم بالا: در اکستروژن فلزات به دلیل استفاده از نیروی فشار، می توان قطعات فلزی با وزن و حجم بالا را تولید کرد. این ویژگی مزایای زیادی دارد و در صنایعی مانند خودروسازی، هوا و فضا بسیار تاثیر گذار و مفید است.

تولید اکستروژن فلزات

تولید قطعات فلزی با اکستروژن

فلزات همانطور که گفتیم اکستروژن فلزات یک روش برای تولید قطعات فلزی است، که در این روش فلز گرم به وسیله یک قالب مخصوص در شکل مورد نظر فشرده می‌شود. و در نهایت قطعات فلزی با فرم و طرح قالب ساخته می شوند. فرآیند ساخت قطعات فلزی با اکستروژن فلزات، در مراحل مختلفی صورت می گیرد که اکنون شما را با این مراحل آشنا می کنیم.

مواد اولیه: برای تولید قطعات فلزی در این روش ابتدا مواد اولیه، که معمولاً شامل فلزات مختلف است، آماده می‌شوند. جالب است بدانید که این مواد می‌تواند به صورت تکه های فلزی یا متالورژی پودر باشد و انواع مختلفی دارد.
ذوب: در مرحله دوم مواد اولیه که شامل فلزات مختلف است، در یک کوره یا دستگاه ذوب شده قرار می گیرند. مواد اولیه در نهایت به درجه حرارت مناسبی می رسند و ذوب می شوند.

فشرده‌سازی و خنک کردن

 اکنون فلز گرم در قالب اکستروژن قرار می‌گیرد و با استفاده از نیروی فشار، فرم قالب را می گیرد. قالب های اکستروژن معمولاً دارای یک بازوی فشار دهنده هستندو این قطعه روی فلز فشار می‌آورد.در نهایت فلز از طریق یک سوراخ کوچک در قالب عبور می‌ کند، که فشار وارد شده توسط بازوی فشار دهند نقش مهمی در این مرحله دارد.
خنک کردن: پس از فشرده‌سازی، قطعه فلزی در شرایط ویژه ای خنک می‌شود تا به درجه حرارت مناسبی برسد. سپس می توان آن را از قالب جدا کرد و مرحله بعدی را انجام داد‌.
 پس‌پردازش: قطعه فلزی پس از جدا شدن از قالب، دارای شکل و فرم نهایی می باشد. در مرحله پس پردازش برش زنی ، سنگ زنی، حفاری و پردازش های مختلفی انجام می شود، که باعث‌ می‌شود قطعه فلزی به صورت دلخواه در بیاید.‌

بهترین خرید با شرکت بهفرد

شرکت بهفرد یکی از تولید کنندگان انواع‌ قطعات و قالب های فلزی است. این کمپانی بیش از بیست سال سابقه دارد و محصولات آن از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. شرکت بهفرد از بهترین تجهیزات و قطعات برای تولید محصولات خود استفاده می کند و به همین دلیل محصولات آن طول عمر بالایی دارند. برای خرید انواع قطعات فلزی مانند پروفیل های آلومینیم، قالب اکستروژن، قالب کانفرم و همچنین پروفیل آلومینیوم اختصاصی با متخصصین ما در تماس باشید.
قالب سازان بهفرد
جهت مشاوره رایگان، راهنمایی انتخاب و خرید محصول مورد نظر و همچنین اطلاع از قیمت روز محصولات، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 16:00
جمعه
تعطیل
× پشتیبانی